Українською
  In English
Новини
Поїздка в Японію: тиждень у країні надсучасних технологій та стародавніх традицій
Одна з моїх нещодавніх поїздок стала можливою завдяки короткостроковій програмі студентського обміну MIRAI (Mutual understanding, Intellectual Relations and Academic exchange Initiative), що реалізується Міністерством зовнішніх справ Японії.
🍀 Інженерний тиждень «KPISchool»
Нарешті настала весна, а з нею і такі довгоочікувану канікули. І якщо погода за вікном ще не балує нас справжнім теплом, то КПІ ім.Ігоря Сікорського знає чим вас потішити.
💼 Оголошується конкурс на заміщення посад наукових працівників
Фемінітиви: що воно таке, звідки взялося й навіщо потрібне
У плані дій з імплементації принципів гендерної рівності сформульовано низку стратегічних цілей гендерної політики університету, які він має досягти до 2027 року. Серед останніх – і освітні заходи із застосування в листуванні та діловому спілкуванні фемінітивів. Що ж таке ці фемінітиви, звідки вони взялися і навіщо потрібні? Коротко розповідаємо про це.
Візит міністра Кабінету Міністрів України та голова Держспецзв'язку до ІСЗЗІ
Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов та голова Держспецзв'язку Олександр Потій завітали до Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Зустріч представників КПІ ім. Ігоря Сікорського з Нобелевськими лауреатами
UNESCO оголосило 2025 рік Міжнародним роком квантової фізики і технологій. На відзначення цього, на початку березня 2025 року відбулася подія у КНУ ім. Т. Г. Шевченка, на яку були запрошені студенти та викладачі Фізико-математичного факультету (ФМФ) та Навчально-наукового фізико-технічного інституту (НН ФТІ), керівництво КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Софія Жолтайли: "Я не можу жити без творчості"
Завітавши до КПІ, я одразу відчула, що це саме моя альма-матер. Мене дуже привітно зустріли у приймальній комісії, на факультеті, і, якоїсь миті здалось, наче для мене були відкриті всі університетські двері. Романтика перших днів перебування у кампусі є незабутньою.
Володимир Хільчевський: від "чорнопіхотинця" до професора
У залі рідкісних книг Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка 20 лютого відбувся круглий стіл, присвячений визначному українському науковцю у галузі технології машинобудування, професору, солдату Другої світової війни Володимирові Хільчевському.
🎥 Студенти КПІ ім. Ігоря Сікорського досліджують можливості інноваційних технологій у відновлюваній енергетиці
🇪🇸 Іспанський винахідник і засновник компанії XIZAN Луїс Касла особисто привіз до Київської політехніки мобільні сонячні генератори My Solar Plant – вдале рішення для автономного енергопостачання, яке готове до масштабування.
Поглиблюємо наукові та дослідницькі звʼязки з провідними компаніями Туреччини
🇺🇦🇹🇷 Сьогодні наш університет став першим місцем під час візиту до України, яке відвідала делегація RST Technology на чолі з президентом компанії Кенаном Озкапіджі та ONUR Group Companies разом з її засновником і президентом Онуром Четінджевізом
Міжнародні акредитації освітніх програм КПІ ім. Ігоря Сікорського 01/2025
🇺🇦🇪🇺 Три освітні програми нашого університету отримати міжнародну акредитацію на 5 років (акредитаційні експертизи у грудні 2024–січні 2025 року).
Проректор Сергій Стіренко про результати науково-інноваційної діяльності університету в 2024 році та перспективи розвитку на рік 2025
Редакція "Київського політехніка" продовжує знайомити читачів з матеріалами звітів проректорів КПІ ім. Ігоря Сікорського про роботу за відповідними напрямами. На черзі – доповідь проректора з наукової роботи університету Сергія Стіренка "Розвиток і перспективи наукової та інноваційної діяльності університету".
Проєкт для допомоги дітям
Наш університет працює над важливим проєктом щодо впровадження CAD/CAM технологій в ортопедії та реабілітаційній інженерії для допомоги дітям, які постраждали внаслідок воєнного конфлікту.
🏓 Турнір з настільного тенісу серед студентів!
📢 Момент слави для поціновувачів настільного тенісу! Хапай свою улюблену ракетку (так, навіть ту, що пережила всі сесії) та приходь довести, що ти – справжній майстер пінг-понгу!
Гуманітарне розмінування: гуртуємося задля успіху
Сфера гуманітарного розмінування є для нашої держави надзвичайно важливою. Роботи з очищення величезних територій від мін і всякого вибухонебезпечного непотрібу, що проводяться вже тепер, а після завершення війни мають досягнути велетенських масштабів, потребують, по-перше, кадрового забезпечення, по-друге, – значної кількості спеціального обладнання, і, по-третє, – постійного удосконалення технологій розмінування та їхнього впровадження у життя. І всі ці "по-перше", "по-друге" і "по-третє" віднедавна безпосередньо стосуються КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Зустріч з бійцями Сил спеціальних операцій ЗСУ
КПІшники зустрілися з бійцями Сил спеціальних операцій ЗСУ — військовими, які успішно виконуюють надскладні бойові операції на фронті й в тилу ворога.
Енерго-Інноваційний Хаб КПІ: рік досягнень та нових можливостей
Центр декарбонізації енергетики та Енерго-Інноваційний Хаб КПІ ім. Ігоря Сікорського в його складі активно розвиваються, впроваджуючи інноваційні рішення та укріплюючи партнерські зв’язки. За трохи більше ніж рік від створення Хаб уже досягнув низки стратегічних успіхів.
Новий партнер у сфері науки
У КПІ ім. Ігоря Сікорського — новий партнер у сфері науки: Інститут наукових досліджень з цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України (ІНДЦЗ НУЦЗУ).
Професорка ФММ Ольга Вовк отримала премію Президента України
Перший національний форум талановитої молоді, що пройшов у столиці наприкінці січня, зібрав понад 400 учасників – призерів міжнародних і всеукраїнських шкільних олімпіад, молодих науковців, студентів, активістів. У межах заходу молодим ученим за їхні наукові досягнення вручили премії Президента України. Отримала відзнаку і Ольга Вовк – професорка кафедри економічної кібернетики КПІ ім. Ігоря Сікорського. Вона поділилася враженнями від цієї урочистої події.
📰 Газета "Київський політехнік" № 9-10 за 2025 (.pdf)
Вийшов 9-10 номер газети "Київський політехнік" за 2025 рік