Олена Кулик

2011

У 2011р. здобула ступінь магістра з фізичної та біомедичної електроніки з відзнакою.
У 2015 р. здобула ступінь аспіранта наук (PhD) у Великій Британії в рамках спільного проєкту між університетом St Andrews, дослідницькою лікарнею Ninewells Hospital у Данді, а також компанією Ambicare Health Ltd у Лівінгстоні, отримуючи престижну стипендію від альянсу шотландських університетів SUPA та розробляючи портативні і носимі оптоелектронні пристрої для моніторингу стану тканин, діагностики та лікування раку шкіри. Під час аспірантури проводила лабораторні заняття з курсів: електроніка, фізика, оптика, отримання і обробка біомедичних зображень, флуоресценція та Раманівська спектроскопія.
З 2015 до 2019 працювала дослідником в центрі ELI Beamlines у Чехії, світового лідера лазерів петаватного масштабу на основі підсилення чирпедованих імпульсів, який був побудованих на основі ідей Нобелівського лауреата по фізиці 2018-го року Жерара Муру. Там вона зосереджувалась на розробці дослідної станції для вакуумних експериментів з вірусами та білками на рівні окремих частинок. Брала участь у численних наукових ініціативах у центрах синхротронних і лазерних досліджень, включаючи лазери на вільних електронах (SLAC в США; FERMI в Італії; EuropeanXFEL, DESY і TU Berlin у Німеччині; університети Уппсали і Гетеборга у Швеції). Після введення в експлуатацію дослідної станції яку вона розробляла, вирішила змінити кар'єрний шлях, перейшовши в галузь інтелектуальної власності.
В 2023 здобула кваліфікацію європейського патентного повіреного працюючи в юридичній фірмі Müller-Boré & Partner у Мюнхені. Була радником з інтелектуальної власності у BASF SE, що є світовим лідером хімічного виробництва, де вона безпосередньо займалася стратегіями інтелектуальної власності у сфері цифрових технологій, що сприяють хімічному виробництву.
На данний момент працює в іншій юридичній фірмі Kraus & Lederer у Мюнхені як офіційний представник в Європейському патентному відомстві (European Patent Office), зосереджуючись на галузях інженерії, електроніки, програмного забезпечення та медичних систем.