VLSI Laboratory

Лабораторія проектування аналогових VLSI мікросхем розпочала роботу у січні 2020 р.
Проект реалізовано спільними зусиллями КПІ та компаній-партнерів Tower Semiconductor (Ізраїль) та Cadence Design Systems (США). Знайомство із рушієм проекту, Tower Semiconductor, відбулося завдяки вітчизняному дизайн-бюро UkrSemi, де працюють випускники кафедри електронної інженерії.
Обладнання та ліцензії на програмне забезпечення надано компаніями-партнерами. У лабораторії обладнано 12 робочих місць із сучасними робочими робочими станціями та великими дисплеями. Запуск програм та виконання розрахунків проводиться на потужному сервері. Крім того, організована також робота із будь-якого віддаленого комп'ютера, підключеного до Інтернет.
У лабораторії студенти мають змогу освоїти принципи і технології проектування мікросхем переважно аналогового спрямування для електронних приладів і систем найрізноманітнішого призначення. Окрім навчальних задач, студенти старших курсів та аспіранти можуть також проводити наукові дослідження.

Лабораторія сертифікована у галузі Custom IC Design, (проектування замовних мікросхем). Для щорічної сертифікації програмне забезпечення оновлюється до актуальних версій, а викладачі, які працюють у лабораторії, проходять навчання та складають відповідні іспити.
За поданням керівника студенти мають змогу зареєструватися у системі підтримки Cadence Learning & Support та проходити навчання за допомогою онлайн-курсів. У разі успішного складання екзамену слухачеві видається відповідний сертифікат та цифровий значок.
Ресурси лабораторії задіяні при вивченні таких дисциплін:

  • Аналогова схемотехніка
  • Мікрохвильова техніка
  • Конструювання та моделювання в електроніці