-   Українською
-   In English
Цифрова схемотехніка
Курс «Цифрова схемотехніка» спрямований на вивчення теоретичних засад і надання практичних навичок проектування та використання цифрових електронних схем і цифрових пристроїв. Викладається в 7-му семестрі.
Структура курсу складається з вивчення теоретичних основ та елементів і вузлів цифрової схемотехніки. Розглядаються комбінаційні і послідовнісні схеми, пам’ять і проектування цифрових пристроїв на програмованих логічних інтегральних схемах. Крім того вивчаються аналогово-цифрові і цифро-аналогові та перетворювачі, аналогові і цифрові таймери, а також генератори цифрових послідовностей і питання тестування цифрових схем.
Лабораторні роботи призначені для закріплення теоретичних знань студентів, одержання навичок практичного застосування цифрових електронних схем і вміння використовувати сучасну вимірювальну апаратуру для дослідження роботи цифрових схем. Лабораторні роботи використовуються у відповідності з тематикою лекційних занять і дозволяють проводити детальне вивчення функціонування та динаміки електричних процесів у електронних схемах.
Курсове проектування є завершальним етапом вивчення аналогової та цифрової схемотехніки. Тематика курсових розробок може стосуватися як аналогового, так і цифрового напрямку схемотехніки й реалізація проекту може бути на підставі аналогових чи цифрових схем. Можливі альтернативні чи комбіновані рішення відносно реалізації проекту.
При проведенні занять з дисципліни «Цифрова схемотехніка» теоретичні аспекти курсу поєднуються з практичною діяльністю студента під час роботи за фахом, виконанні лабораторних робіт і курсовому проектуванні.
Рейтинг студента складається з балів, що отримуються з оцінок за контрольні роботи, курсовий проект, виконання та захист лабораторних робіт, роботу на лабораторних та лекційних заняттях. Семестровим контролем є екзамен.